Увага, першокласник!

Інтерактивні ігри у період адаптації першокласників до школи

Пропонуючи дітям вашого класу інтерактивні ігри, ви тим самим даруєте їм абсолютно особливий час. У ході гри діти мають можливість отримати нові враження, набувають соціальний досвід і спілкуються один з одним зовсім не так, як в ході звичайного шкільного життя. Після гри запропонуйте дітям проаналізувати та обговорити отриманий ними досвід. Всякий раз підкреслюйте цінність висновків, зроблених самими дітьми. Автор: Ступак Галина Борисівна, вчитель початкових класів вищої категорії, "Старший вчитель" Гвардійського навчально-виховного комплексу "загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія" №3 Сімферопольської РДА в АРК.
 
                                                           
 
 
 

Бейджики для першокласників

Збірка бейджиків для першокласників. Є різні варіанти (1, 1-А, 1-Б, 1-В). Окремо бейджі для хлопчиків та дівчаток. Є місце для вписування прізвища та імені дитини. В архіві є файли для редагування в Фотошопі і аркуші А4 в форматі DOC з 10-ма бейджами для роздруковування. 
 
                                                   
 
 

Введення в шкільне життя

Такі заняття можуть проводитися і в період адаптації в школі. Наприклад, курс Г.А. Цукермана «Введення в шкільне життя» проводиться саме в період початку шкільного навчання. 
Цей курс створений для того, щоб на порозі школи, між дошкільним і шкільним дитинством, допомогти дитині побудувати змістовний образ «справжнього школяра». Це своєрідна десятиденна ініціація в новий вік, в нову систему відносин з дорослими, однолітками, самим собою. 
                                                          
 

Готуємося в першокласники (консультація для батьків)

Спеціально повправляйтеся з дитиною у складанні речей до ранця Це може бути вашим щоденним заняттям протягом тижня — перед вечірньою казкою. Щоб уникнути одноманітності, заняття може проводитися як гра «Збери до школи ра­нець».
Гра «Збери до школи ранець»
Перед грою ще раз розглянути з дитиною ранець: який він привабливий за формою, кольором, зручний за розміром, конструкцією. З любов'ю зроблений, щоб ним було приємно користуватися, ходити до школи. Повправлятись у застібанні та розстібанні блискавок, липучок, замочків, розглянути всі відділення, поговори­ти про їх призначення. Чим краще учень доглядає свій ранець, тим довше ця річ служитиме.
Переходимо до гри. На столі лежить ранець і кілька предметів: пенал, олівці, ручка, зошити, папка, торбинка для сніданку. Дитина має швидко й охайно зібрати речі до ранцю. Гра закінчується, коли всі речі складено й ранець закритий. Другого дня гру повторити, використовуючи годин­ник — визначати, скільки часу потрібно для того, що маленький абітурієнт правильно та охайно склав речдо ранця. Ви зробили все, що могли, що підготувати малюка до важливого етапу його житті — до першого класу. І все ж таки ви неспокійні — як же вон все буде? І ваша дитина теж нер­вує, переживає.
Щоб перевірити і заспо­коїтися, потрібно перевірити, що знає ваша дитина про школу, про те, як треба по* водитися в нових умовах.

                                                         

 
Простий тест для завтрашнього школяра
 
Поставте   вашому   до, школяреві такі запитаний
 1. Як учні звертаються до вчительки?
2. Якщо ти хочеш про щось запитати вчительку, як  треба привернути до себе увагу?
3. Що кажуть, коли під час уроку конче треба вийти в туалет?
4. Що таке урок?
5. Як вчителька і учні дізнаються, вже час починати урок?
6. Що таке перерва?
7.   Для чого потрібна перерва?
8.    Як у класі називаються столи, за якими учні сидя під час уроку?
9.   На чому вчитель пише, коли пояснює завдання?
10.Що таке оцінка?
11.Які оцінки вважаються добрими, а які поганими!
12.У класі навчаються однолітки чи діти різного віку
13.Що таке канікули?
14.  Що ти робитимеш, коли закінчаться всі уроки, мама по тебе ще не встигла прийти?
 

Лист першокласнику 

Шановні першокласники!
 
Ви відкрили двері не просто в скриньку, а у країну знань.
Ви стаєте мешканцями її і від сьогодні носитимете почесне ім'я - учень.
Ой, яка це чарівна країна!
У цій країні добро завжди перемагає зло, правда перемагає кривду...
А ще тут живуть букви, які складаються в склади, з'єднуються і утворюють слова, а слова - речення...
Ще є цифри, які все навкруги лічать, обчис­люють і творять справжні чудеса! Учні в цій країні кожен день одержують подарунки, але це не тістечка чи цукерки, а це знання, які оцінюються оцінками.
Класна кімната це чарівна домівка, де чисто, гарно... Тут багато речей, зроблених працею людей, тому потрібно оберігати їх. І все шкільне майно також оберігайте, особливо книги, що тепер зватимуться -
підручники, бо від поганого ставлення вони плачуть, жаліються одна одній.
Щоб ви не заблукали, в цій великій країні знань вам допоможе учителька. Вона ознайомить вас із певними правилами поведінки в школі, я запропоную вам вивчити віршик про культуру поведінки. Послухайте його.
Вставайте дружно кожен в ряд,
Коли учитель входить в клас!
 Вже дзвінок вам дав сигнал,
 Працювати час настав.
Спитає вчитель, треба встати,
 Дозволить сісти — тихо сядь.
Сказати хочеш — не кричи,
 А тільки руку підніми.
У школі парту бережи,
На ній все чисто стережи.
А щоб урок минув не марно,
Сидіти треба рівно, гарно.
І не крутитись на уроках,
Як папуга, чи сорока.
Тож щасливої вам подорожі країною знань.
Зустрінемось ще не раз.
До зустрічі!
Даю вам ще настанову напослідок:
Видумуй, пробуй, твори!
фантазію прояви!
Активним і уважним бувай
І про кмітливість не забувай!

 

                                                            

 

Готуємо дітей до школи

Для шестиліток початок навчання – завжди складний і відповідальний процес. Щоб запобігти труднощам у навчанні, необхідно проводити попередню роботу і з батьками, і з дітьми. Пропонований посібник застерігає вчителів від хибного розуміння стратегії підготовки дітей до школи, від типових помилок в роботі з майбутніми першокласниками.